Onder het motto “Is dat niet chique? Een nieuwe rubrique!” stel ik met masochistisch genoegen aan u voor: De Week van (lb).
Ik stoor mij al lang aan de taalverloedering die op de sites van onze nationale kranten steeds meer en meer regel wordt in plaats van uitzondering. De kroon wordt daarin stevig gespannen door ene (lb), die ook steeds meer collega-bloggers op de zenuwen werkt. Regelmatig haalt er wel iemand een veest aan die uit de taalaars van genoemd journaille is ontsnapt, maar het leek me een leuk idee om dit prachtige proza te bundelen. Pas dan krijg je een goed overzicht van hoe groot de schade eigenlijk wel is.
Dit weekoverzicht begon eigenlijk als een grap. Ik had het immers nooit voor mogelijk gehouden dat iemand zoveel crap kon publiceren op de website van enkele nationale kranten dat ik genoeg materiaal zou hebben voor elke dag van de week. Boy, was I wrong…
Natuurlijk ligt de schuld voor een groot deel aan de oversten van (lb), die hem of haar zomaar laten begaan en blijkbaar niet eens lezen waar ze voor betalen. Maar is een beetje journalistieke eer teveel gevraagd? Als je per se inhoudsloze artikels vol taalfouten wil schrijven, begin je toch gewoon een blog?
MAANDAG
In tegenstelling tot normale stervelingen, blijkt (lb) het productiefst te zijn op de nageboorte van het weekend. Topper van de dag was een zogenaamde quote van de halfgodin genaamd Keira Knightley:
Niet alleen een draak van een zin en een vat vol spellingsfouten, maar bovendien ook nog eens stokoud nieuws. Er viel ook nog een sterk staaltje spelling te rapen in een nieuwtje rond Brad Pitt, Angelina Jolie en Jennifer Aniston:
(lb)’s voornaamste bron was -naar verluidt- ook weer de immer te vertrouwen Vanhorenzeggen:
Op diezelfde maandag leren we ook weer wat bij over zijn/haar privéleven, meerbepaald in een artikel over ‘het perfecte gezicht’:
Een eervolle vermelding op maandag gaat naar een anoniem artikel, dat historici later ongetwijfeld aan de meester(es) zelve of één van zijn/haar volgelingen zou toeschrijven:
Dat één van (lb)’s collega’s het in de online krant had over een ‘graphisch‘ ontwerper, was me amper opgevallen. Passons.
DINSDAG
De rush naar het weekend is blijkbaar al ingezet, want vanaf dinsdag komen we steeds minder literatuur van (lb) tegen op onze favoriete krantensite. Gelukkig stelt het ons niet helemaal teleur en kunnen we smullen van Orlando Blooms pogingen om Rumer Willis (lekker wijf, blijkbaar) te versieren. Of wat was de juiste omschrijving ook al weer?
Verderop probeert (lb) ons omver te blazen met wetenschappelijke kennis, iets wat eerder al Saskaya tot nederigheid dwong.
Dat stukje levert ons bovendien extra informatie op over de financiële regeling die (lb) met zijn/haar werkgever trof: afgaande op het woord ‘oogetuige’ vermoeden we dat hij/zij alleszins niet per teken wordt betaald, iets waar de astronomische hoeveelheden crap die hij/zij dagelijks aflevert nochtans wel op wezen. In hetzelfde artikel ontdekken we ook de Vlaamsche roots van topmodel Miranda Kerr:
In een ander artikel op dinsdag verliest woordkunstenaar (lb) zich helemaal in een rondje taalturnen, met deze geniale woordspeling in een artikel over Sean Penn:
WOENSDAG
Zowaar geen (lb) te bespeuren. Het is dan ook een zware werkweek geweest tot nu toe.
DONDERDAG
Op donderdag was de oogst behoorlijk mager, al kan je na een rustdag natuurlijk niet meteen topwerk verwachten. Journalisten zijn immers ook maar mensen. Enkel het artikel Rihanna en Chris Brown: koekenbak, trok onze aandacht. De romantische toon van de kop werd meteen voortgezet in de eerste alinea:
Ook de beschrijving van de scène in kwestie door een oog(g)etuige kent in de wereld van de poëzie zijn gelijke niet:
VRIJDAG
Vandaag/vrijdag werd onze bullshit-o-meter nog niet te zwaar op de proef gesteld en omdat we wel iets beters te doen hebben, gaan we er ook niet op wachten. We merkten enkel op dat (lb) in zijn zoektocht naar synoniemen dit keer leentjebuur ging spelen bij Fixkes:
Als je dan toch dialect gebruikt, schrijf het dan op zijn minst juist. Tettekeruis lijkt mij net iets correcter, tenzij (lb) het over iets anders heeft dan ik denk. Je weet maar nooit.
Tot zover de week van (lb). Het zou mij niet verbazen als hij/zij ook zelf alle lezerscommentaren van HLN volschrijft, iets waar zijn of haar bazen deze week nochtans fel naar uithaalden. Voer genoeg voor een spannende confrontatie! Als alles goed (of slecht, hangt er maar vanaf hoe je het bekijkt) gaat, zijn we volgende week terug met een nieuwe aflevering van De Week van (lb).Mochten er collega’s geïnteresseerd zijn om een beurtrol voor deze soap op te zetten (de afleveringen van Lost worden tenslotte ook door verschillende regisseurs gedraaid), dan pass ik maar al te graag the dutchie to the left hand side.
Righteo, ik neem volgende week wel voor m’n rekening.
Hilarische afsluiter van deze werkweek!
Count me in voor de week van 10 maart!
Hilarisch, dit! Prachtstukje.
Waarvoor (allen) bedankt!
En o ja, ik doe uiteraard de week na Ruben!
De actie heeft trouwens blijkbaar Kobbegem al bereikt… Maybe we really cán make a difference
We hebben er veel smeergeld voor neergeteld, maar ondertussen vermoeden we dat Luc Beernaert de auteur is van bovenstaande proza. In 2006 was hij eindredacteur van de weekendbijlage van Het Laatste Nieuws.
Puik werk! Al moeten we natuurlijk uitkijken dat we niemand te voorbarig met de vinger gaan wijzen. Mocht (lb) écht een eindredacteur zijn, dan kan het niet anders of hij doet het met opzet. Wat zo mogelijk nog erger is.
“kvin da dieje lb ky kygoe sgryfd! Leave (lb) alone! o my god!! lb is ky sgattug”
HAHA! Wat een heerlijk topic dit! Ik hoop dat we die schooier vinden!